Nasze działania

Przede wszystkim ratujemy ludzkie życie: niosąc pomoc w wypadkach, poszukując, zabezpieczając imprezy i szkoląc
Nasze działania
Wypadki komunikacyjne

Wypadki komunikacyjne

Dziesiątki przepisów, znaków, nowoczesne systemy bezpieczeństwa instalowane w pojazdach, innowacyjne rozwiązania drogowe – choć wszystko to ma nas uchronić przed wypadkiem lub chociaż śmiercią, nie zastąpi myślenia. Chwila nieuwagi, nieprzestrzeganie przepisów doprowadzają do tragedii, której żadna technologia nie jest w stanie powstrzymać.  ale niestety - wciąż wystarczy sekunda nieuwagi by spowodować wypadek. Jesteśmy gotowi by, we współpracy z jednostkami KSR-G, nieść pomoc rannym w takich zdarzeniach. Najlepszym dowodem na to, że w takiej sytuacji GR Czerwonego Krzyża gotowe są nieść pomoc jest, nie tak dawna, tragedia pod Szczekocinami, gdzie zadysponowano jednostki GR Będzin i GR Kielce które dzielnie dotrzymały pola.

przejdź dalej »
Katastrofy budowlane

Katastrofy budowlane

Czy w Gdańsku w 1995 roku, czy w ruinach Hali Międzynarodowych Targów Katowickich widać było godło Polskiego Czerwonego Krzyża. Grupy Ratownicze PCK wspomagały jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w niesieniu pomocy poszkodowanym. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i właściwym ludziom jesteśmy gotowi by wspierać te służby. 

PRZEJDŹ DALEJ »
Poszukiwanie osób zaginionych

Poszukiwanie osób zaginionych

Dzięki sprawnemu systemowi mobilizacji, wyszkoleniu oraz sprzętowi gotowi jesteśmy wspierać w poszukiwaniach osób zaginionych służby PRM i KSR-G w każdych warunkach pogodowych i terenowych. Co więcej, Grupa dąży do jeszcze większej profesjonalizacji tej gałęzi naszej działalności poprzez wprowadzanie nowoczesnej technologii, która dzięki zdjęciom satelitarnym i odbiornikom GPS pozawala precyzyjnie śledzić oraz planować poszukiwania.

PRZEJDŹ DALEJ »
KLĘSKI ŻYwiołowe

KLĘSKI ŻYwiołowe

W trakcie każdej klęski żywiołowej - czy powodzi, czy huraganu, jesteśmy gotowi do tego by nieść pomoc wszystkim tym, którzy przegrywają walkę z siłami natury. Współpracując z jednostkami PSP i OSP, co zresztą robiliśmy już w roku 2010, możemy pomagać w każdych warunkach pogodowych i terenowych.

PRZEJDŹ DALEJ »
Zabezpieczamy imprezy masowe

Zabezpieczamy imprezy masowe

Pogrzeb Pary Prezydenckiej, Msza Papieska, Obchody wyzwolenia KL Auschwitz, Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Niepodległości, Festiwal Kultury Żydowskiej, Lekcje Śpiewania, mecze Wisły Kraków, Cracovia Maraton, Coke Live Festival, Juwenalia, Czyżynalia... długo moglibyśmy jeszcze wymieniać, ale wszystkie te wydarzenia łączy nasza GR, która może zabezpieczyć każdą imprezę masową.

PRZEJDŹ DALEJ »
szkolenia i promocja pierwszej pomocy

szkolenia i promocja
pierwszej pomocy

Mimo licznych kampanii społecznych, ludzie nadal boją się udzielać pomocy osobie potrzebującej. Czy ma to być pomoc w urazach, omdleniach czy chociaż wezwanie pomocy przez telefon wciąż dla wielu osób stanowi wyzwanie, z którym nie potrafią sobie poradzić. Dlatego też nasza Grupa(w skład której wchodzą także instruktorzy pierwszej pomocy), przy każdej okazji edukuje i oswaja ludzi w kwestii udzielania pierwszej pomocy. Jesteśmy też często zapraszani przez różne firmy i instytucje, aby przeszkolić ich pracowników.

PRZEJDŹ DALEJ »
wsparcie jednostek PSP, OSP i ratownictwa

wsparcie jednostek
PSP, OSP i ratownictwa

W naszych szeregach nie brakuje strażaków i ratowników medycznych. Pomagamy sobie nawzajem, bo mamy wspólny cel - troskę o ludzkie życie. Wspieramy strażaków w działaniach poszukiwawczych, ratowniczych oraz przeprowadzamy wspólne manewry, żeby wymieniać doświadczenia i zdobywać bezcenną wiedzę z zakresu ratowania życia.

PRZEJDŹ DALEJ »
Potrzebujesz nas?

Potrzebujesz nas?
daj nam znać!

Może planujesz zorganizować wydarzenie reklamowe albo imprezę integracyjną i potrzebujesz zabezpieczenia medycznego? A może chcesz sprawdzić jak się zachowają w sytuacji stresowej i chcesz im zorganizować zawody z ratownictwa?

Zadzwoń lub napisz »

Pomóż nam!

Nasi ratownicy to wolontariusze,
ale ciągle potrzebujemy funduszy na rozwój

KONTakt

Masz jakieś pytania?
Chcesz nam pomóc?

Grupa Ratownictwa PCK "Kraków"
Polski Czerwony Krzyż
Oddział Rejonowy w Krakowie


31-116 Kraków, ul. Studencka 19
Tel. / fax. +48 (12) 422 04 44

Tel. kontaktowy: 515 295 835
Tel. kontaktowy: 608 851 715

E-mail: gr.krakow@pck.org.pl

Formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana. Dziekujemy za wypełnienie formularza. 

Upss. Coś poszło nie tak... Sprawdź poprawność wpisanych danych i spróbuj ponownie